
Eesti Jalgrattamuuseum
MÖÖ programm
1920.-30. aastate noorte unistuseks olid jalgratas ja vändaga grammofon. Kui ratastega saab muuseumis tutvuda iga päev, siis teise unistusega - tollase grammofonimuusikaga - tegeleme tõsiselt Muuseumiööl.
Paneme vändaga grammofoni koos 1920.-30. aastate heliplaatidega (lööklauludega) häält tegema kell kuus õhtul ja seisma seitse tundi hiljem, kell üks öösel.
Tollast muusikat saavad külastajad nautida koos kohvi ja kookidega, sest Muuseumööl töötab ühtlasi erakorralisena ka muuseumikohvik. Külastatav on ka muuseumi püsiekspositsioon.
Püsiekspositsioon
Kajastame jalgratta kui kunagise olulise transpordivahendi ajalugu Eestis kuni 1991. aastani. Püsiekpositsioonis on väljas on ca 160 ajaloolist ratast, samuti hulga esemeid ja fotosid. Erilise tähelepanu all on Eesti 1920.-30. aastate rattatööstus. Siit leiab 1869. aasta täismetallist jalgratta, ümber maailma reisinud ratta, kui ka muud põnevat. Muuseumimaja on sisustatud 20. sajandi alguse stiilis, külastajaile mängime 1929.a grammofoni.
Muuseum tegutseb 1893 ehitatud Väätsa ajaloolises vallamajas, mis on ümber ehitatud kunagises Eestimaa teede keskpunkis asunud keskaegsest maanteekõrtsist. Lisaks jalgratastele leiab muuseumist ka muid ajaloolisi tehnikaesemeid - telefone, raadioid, grammofone, kirjutusmasinaid, õmblusmasinaid jpt.
Oluline lisainfo
Muuseumi uksed sulgeme Muuseumiööl kell üks öösel või siis, kui viimane külastaja on muuseumist lahkunud.
Galerii