Kiek in de Köki Kindlustustemuuseum
MÖÖ programm
Ekskursioon “Apteeker Melchiori” filmi radadel.
Kas 15. sajandi Tallinna saab üldse tõepäraselt ette kujutada? Milline oli Tallinn aastal 1409 ja mis on sellest ajast tänini säilinud? Uurime filmi tegemise nüansse.
Kohtume Kiek in de Köki suurtükitorni juures. Jalutame Toompeal ja all-linnas. Mekime Raeapteegis apteeginapsu ja Panis Martiust. Retk lõpeb Tallinna linnaelumuuseumis, kus näeme kogudes olevaid ehtsaid 15. sajandi leide.
Eestikeelseid ekskursioone juhib Tallinna Linnamuuseumi arheoloogiakogu hoidja, arheoloog Küllike Tint, venekeelseid Tallinna linnaelumuuseumi giid Natalja Gritsõk.
Kell 18.00 eestikeelne ekskursioon.
Kell 18.30 venekeelne ekskursioon.
Püsiekspositsioon
Kiek in de Köki torni püsiekspositsioon räägib sõjapidamisest vanas Tallinnas, annab pildi katkust ja näljahädadest ning tutvustab kuritegusid ja karistusi keskaegses linnas. Unikaalses relvakambris saavad huvilised tutvuda mitmesuguste relvadega. Väljapanek “Tallinna eellugu” esitleb Tallinna alade muistset ajalugu enne Tallinna tekkimist. Näitus “Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos” viib meid keskaegsele linnatänavale, kus näeb koduloomade elukäiku seasulust peolauani. Torni keldrikorrusel on avatud metsikute ja taltsutamata loomade maailm.
Bastionikäikude ekspositsioon räägib sõdadest Tallinnas alates Põhjasõjast 17. saj. kuni teise maailmasõja ja hilisema tsiviilkaitseteemani. Bastionikäikudes asuv Raidkivimuuseumi ekspositsioon koosneb rohkem kui kahesajast raidkivist.
Neitsitorni ekspositsioon räägib ajast mil siin olid kunstnike ateljeed ja hilisemast perioodist mil Neitsitorn oli Tallinna menukohvik. Neitsitornist pääseb üles müüril kulgevale kaitsekäigule ja kahte väiksemasse torni.
Galerii